У Вінниці відкрили скульптуру Джурі, який став 5 – ювілейним, зі встановлених в обласних центрах України
15 квітня 2025, 16:27
Проєкт «Джура» ініціював Дмитро Савенко – меценат та засновник благодійного фонду «МіСт» імені Михайла Савенка – ще у 2017 році. Відтоді такі скульптури з’явилися у низці українських міст. Усі вони виготовлені з чорного заліза, мають спільні риси, але водночас наділені творцями – Сергієм Кляпетурою та Романом Кліщем – власними характерами. Вінницький Джура тримає правицею козацьку шаблю, а на лівій руці здіймає сокола. Такі, як він, не просто були помічниками воїна, а майбутніми мужніми захисниками, готовими у будь-яку хвилину стати на відсіч ворога, навчалися честі, братерству, вірності не зі сторінок книжок, а з життя.
В урочистостях з нагоди відкриття скульптури, окрім гостей – безпосередніх творців проєкту, взяли участь представники міської влади, громадськості та команд роїв навчальних закладів громади – учасників першого етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Цією подією присутні не лише вшанували образ із козацького минулого, а й пам’ять про тих, хто не повернувся із війни, та вклонилися подвигу тих, хто продовжує виборювати незалежність України. А право відкрити скульптуру символічно надали молоді. Цю місію виконали командир/ка ройових команд Анастасія Завальнюк (ліцей №27) та В’ячеслав Кушнір (ліцею №19).
«Передусім хочу подякувати від імені міського голови, депутатського корпусу, жителів територіальної громади ініціаторам проєкту, благодійному фонду «МіСт» імені Михайла Савенка, і всім тим, хто доклав зусиль, за такий чудовий пам’ятник, який тепер буде ще однією окрасою Вінниці, – зазначила під час урочистостей заступниця міського голови Галина Якубович. – Це пам’ять про далеке минуле і це внесок у виховання молодого покоління – наше майбутнє. Наразі ми вже започатковуємо нову традицію відкривати щоразу військово-патріотичну гру “ Сокіл” (“Джура”) саме тут біля цього пам’ятника».
З нагоди його відкриття, засновник і голова наглядової ради благодійного фонду «МіСт» ім. Михайла Савенка, кавалер ордену «За заслуги» III та II ступеня Дмитро Савенко, почесний президент федерації боксу у Вінницькій області Олег Алекса, голова Тернопільської профспілки УБД та військовослужбовців Євген Степанов отримали подяки від міської ради.
«Дякую Вінницькій міській раді та всій спільноті за підтримку таких ініціатив. Цей джура є п’ятим – ювілейним. Не натішуся з цього, впевнений, що він посяде достойне місце у вашій громаді, слугуватиме оберегом, додатково захищатиме від різних негараздів та надаватиме історичної міці», – зазначив Дмитро Савенко.
пропо
Натисніть на зображення, щоб збільшити його
Контакти:
(0432) 65-10-12
vmuo@vmr.gov.ua
-
15 квітня 2025, 13:02
У Вінниці відбувся турнір з настільного тенісу для молоді
-
15 квітня 2025, 09:01
Вінницькі ветерани здобули призові місця на турнірі «Звитяга Нескорених»
-
11 квітня 2025, 13:52
«Ніколи не здавайтесь, мрійте та дійте!» – Володимир Кушнір – спортивна гордість Вінниці та приклад для молоді
-
11 квітня 2025, 12:01
Титани на тенісному турнірі: у Вінниці відбувся відкритий чемпіонат міста з настільного тенісу серед ветеранів війни
-
10 квітня 2025, 15:04
У Вінниці відбувся турнір з більярду серед ветеранів та клієнтів центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк
-
09 квітня 2025, 10:20
Михайло Дідик та Данило Калінчук з МКДЮСШ «Вінниця» увійшли до складу збірної України з греко-римської боротьби