Профілактика проти спалювання сухої трави: у Вінниці продовжують працювати мобільні групи
27 березня 2025, 14:14
У Вінниці з початку березня діють мобільні групи, щоб зменшити кількість спалювання сухої рослинності та сміття,. До їх складу входять представники КП «Муніципальна варта», екологічної служби, поліції та ДСНС. Ініціатива створена на виконання розпорядження міського голови.
«Ми не просто фіксуємо порушення – ми попереджаємо їх. Проводимо профілактичні бесіди з мешканцями, нагадуємо про альтернативи, як-от компостування. Більшість людей після нашого візиту більше не підпалюють, а дехто навіть допомагає інформувати сусідів», – розповідає Віталій Чигур, директор Муніципальної варти.
Закон передбачає покарання: штрафи від 340 грн до 1700 грн, а в разі суттєвої шкоди або загрози життю – кримінальну відповідальність.
Попри це, головний акцент – запобігання спалювання. Рейди та інформування допомагають змінювати культуру поводження з органічними відходами у приватному секторі. Муніципальна варта щоденно працює з мешканцями на місцях, пояснюючи ризики та переваги екологічного підходу.
Спалювання шкодять не лише довкіллю, а й знецінюють зусилля тих, хто працює задля чистої і безпечної громади. Але завдяки активній роботі мобільних груп, підтримці мешканців та спільній відповідальності – ситуація поступово змінюється на краще.
Якщо стали свідком спалювання сухої рослинності, повідомляйте за номерами: Ситуаційний центр – (067) 410-21-01, або Цілодобова варта – 15-60, 0800 60 15 60.
-
21 березня 2025, 16:00
У Вінниці тривають рейди проти спалювання сухостою
-
11 квітня 2025, 15:21
У Вінниці працюють мобільні групи з протидії спалювання сухостою
-
10 квітня 2025, 15:48
Вінницька толока: масштабне прибирання 11-12 квітня перенесли через погіршення погодних умов
-
09 квітня 2025, 09:20
Вінницька толока та згуртованість громади: акції прибирання громади охоплять понад 2100 людей
-
04 квітня 2025, 16:58
Вінницька толока триває: до весняного прибирання за один день долучилися сотні людей
-
02 квітня 2025, 12:02
Оголошення в правильному місці – місто в чистоті: у департаменті правової політики та якості ВМР нагадують про відповідальне розміщення реклами