«Алея 12,7 км»: під час обговорень вінничани висловлюють власне бачення прогулянкового маршруту вздовж Південного Бугу
27 березня 2025, 14:46
До відкритого діалогу жителів Вінниці запросила Агенція просторового розвитку, щоб почути нові ідеї та думки, котрі надалі будуть враховані під час формування Альбому просторових рішень у частині проєкту «Алея 12,7 км», що отримав свою назву за протяжністю безперервного маршруту. За задумом ініціаторів у майбутньому він має стати улюбленим місцем відпочинку людей, окрасою та візитівкою не лише Вінниці, а й країни.
Нагадаємо, проєкт «Алея 12, 7 км» було презентовано у 2020 році як один із важливих аспектів Концепції інтегрованого розвитку м. Вінниця 2030. На шляху до його реалізації постало чимало викликів: спочатку – COVID, наразі – повномасштабне російське вторгнення. Проте, ініціатори впевнені, що проєкт вартий уваги й потрібно вже зараз напрацьовувати детальну візію того, яким буде кінцевий результат.
«Хочемо дізнатися реальні потреби та запити людей. А також знайти підходи, щоб зберегти баланс між урбаністикою, природою та її збереженням. Йдеться не тільки про фізичну доступність до річки, а й, про впровадження тактильних та сенсорних елементів, що дозволить людям з різними можливостями відчувати контакт із природою. Попередні зустрічі показують, що вінничани хотіли б все ж таки більше бачити цей простір як ландшафтний парк із появою елементів безпеки, освітлення, зручностей. Тепер маємо запропонувати всі ці зміни до детального плану, щоб зберегти природність, і водночас забезпечити прохідність, – зазначила провідна архітекторка КП «Агенція просторового розвитку» Марія Смірнова. – Ми думаємо зараз, що необхідно для того, щоб «Алея 12,7 км» була не просто звичайним маршрутом, а дарувала людям можливість побачити щось своє, вирізнялася варіативністю та комфортністю».
Власне саме таким цей простір хочуть бачити й вінничани, які взяли участь у воркшопах. Сьогодні відбувся вже третій із їхнього циклу. На зустріч запросили представників ГО «Гармонія». Під час обговорення вони звертали увагу на необхідності впровадження заходів з адаптації набережної до вимог доступності та інклюзивності.
«У майбутньому плануємо організувати додаткові зустрічі, робити їх ще більш різноманітними. Позаяк насправді для якісного розвитку громадських просторів потрібно створювати спільноту користувачів. Ми не можемо говорити про розвиток міста, якщо не комунікуємо з людьми та не враховуємо їхні потреби. Спільнотворення посилює зв’язок відповідальності за спільний простір», – каже Марія Смірнова.
В Агенції зазначають, що серед пріоритетних кроків на сьогодні – розробка детального плану території з чіткими та зрозумілими рамковими умовами. В першу чергу це необхідно для розмежування зон із забудовою та без. А далі ще більш амбітний план – створити топонім «Алея 12,7 км», який був би сильним та впізнаваним.
«Важливо, щоб громадськість продовжувала тримати у полі зору такі значущі ініціативи, активно долучалася до обговорень та планів їх реалізації. Лише так ми можемо побачити рівень зацікавленості, почути свіжі ідеї, проаналізувати запити та спільно проговорити конкретні завдання. Звичайно, до їх втілення у життя ми приступимо вже після Перемоги. Втім, лише в разі готовності проєкту зможемо об’єднати стейкхолдерів, знайти інвесторів або претендувати на грантову підтримку наших міжнародних партнерів», – підсумував директор Агенції Назар Коваленко.
-
15 квітня 2025, 13:41
Вінницька молодь розробила інклюзивні туристичні маршрути
-
14 квітня 2025, 12:00
З турботою про дітей: у приватному секторі Вінниці готуються до ремонту ігрових та спортивних майданчиків
-
10 квітня 2025, 17:08
Мистецтво відновлення: у Вінниці для військових провели майстер-клас із розпису писанок
-
10 квітня 2025, 16:23
Відділ молодіжної політики ВМР спільно з Вінницькою молодіжною радою запрошують на кіновечір до Всесвітнього дня авіації і космонавтики
-
10 квітня 2025, 15:04
У Вінниці відбувся турнір з більярду серед ветеранів та клієнтів центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк
-
09 квітня 2025, 09:38
Турбота. У Вінниці біля багатоповерхівки на Хмельницькому шосе, 53 розпочали встановлювати два пандуси